Sylwetki dyrektorów
W księdze adresowej z 1908r. podano nazwisko dyrektora szkoły - Franc Görlich, w 1927r. - Töpler, natomiast w 1934r. - dyrektora nie obsadzono.
Pierwszym powojennym kierownikiem szkoły był Stefan Jantos (1945 - 1972). Nauczyciele wspominają go jako dobrego organizatora, człowieka zaangażowanego w pracę szkoły. Dbał o dyscyplinę. Jego podwładni cenili go za poczucie sprawiedliwości i za to, że o swoich pracowników walczył jak lew. "Za Jantosa to, co powiedział nauczyciel, było święte" - powiedziała jedna z nauczycielek pamiętająca rządy kierownika. Zasługą pierwszego szefa było to, że budynek został odbudowany ze zniszczeń wojennych, a praca szkoły była dobrze zorganizowana. Ten niestrudzony organizator zadbał, aby zlikwidować " średniowieczny przeżytek"- wygódki w przybudówkach od strony boiska, a w gmachu szkoły wydzielić pomieszczenia na toalety z prawdziwego zdarzenia. Dzięki jego staraniom przy wsparciu Rady Pedagogicznej i rodziców patronem szkoły został Adam Mickiewicz. Jantos nieraz borykał się z problemami kadrowymi, ale zawsze z zadowoleniem witał kolejny rok nauki. Chociaż kierownika nie ma już wśród żywych, jego opiekuńczy duch nosi się nad "Dziewiątką".
Pałeczkę lidera po Jantosie przejęła mgr Teresa Wieczorek (1972 - 1984). Za jej kadencji szkoła przeżyła dwie ważne uroczystości: 1 VI 1973r. oddano do użytku dzieci nowo wybudowaną salę gimnastyczną. Prace budowlane ruszyły pełną parą we wrześniu 1972 roku i trwały osiem miesięcy po czujnym dozorem pani dyrektor. Druga uroczystość odbyła się 9 V 1974r. - szkoła otrzymała sztandar jako wyróżnienie za pracę nauczycieli i uczniów. Pani dyrektor miała trudne zadanie przejmując fotel dyrektorski po legendarnym Jantosie. Wzorowo pełniła swą funkcję przez dwanaście lat.
Następczynią pani dyrektor Teresy Wieczorek została pani mgr Irena Janota. Pracę rozpoczęła w 1984 roku i zapoczątkowała epokę remontów. Zlikwidowała niewielką aulę na rzecz dwóch sal lekcyjnych, przeniosła na parter gabinety medyczne, wygospodarowała gabinet dla zastępcy i zorganizowała w wydzielonym pomieszczeniu archiwum. Grono nauczycielskie zyskało duży, wygodny pokój nauczycielski. W szkole utworzono pracownie komputerową, a w innych pracowniach pojawiły się tak potrzebne zaplecza. Wzbogaciła szkolę o środki audiowizualne. Jej staraniem powiększyła się wideoteka ze specjalistycznymi programami z różnych przedmiotów.
Po odejściu dyrektor Janoty na emeryturę w1998r jej obowiązki przejęła mgr Dorota Zawilińska, wcześniej nauczyciel SP9. Jej kadencja przypadła na czas wdrażania reformy oświaty. Urzędująca pani dyrektor dba systematycznie o polepszanie bazy materialno- technicznej placówki, stara się we współpracy z Radą Pedagogiczną o stworzenie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym. Dzięki jej staraniom poprawił się wygląd szkoły i jej otoczenia. Założono ogród botaniczny roślin górskich, odnowiono salą gimnastyczną, korytarze szkoły. Do tradycji placówki wprowadziła coroczne festyny środowiskowe.
W dniu 21 września 2016 roku pani dyrektor Dorota Zawilińska zmarła, a pełniącą obowiązki dyrektora przejęła ówczesna wicedyrektor śp. Joanna Marzęcka.Od 1 sierpnia 2017 roku dyrektorem szkoły jest mgr Katarzyna Heflich.